لطفا نام کاربری یا ایمیل خود را وارد نمایید. دریافت گذرواژه جدید
ثبت نام کنید
x

توضیحاتی در باب ساخت آلبوم “آوازهایی که مادرم به من آموخت”

No Rating

به نام مادران سرزمینم :

مجموعه ” آوازهایی که مادرم به من آموخت” در ابتدا بیست آهنگ بوده است، که به دلیل اتفاق ها و غبار زندگی، پنج قسمت این مجموعه گم شد و در این آلبوم، پانزده قسمت باقیمانده را ضبط کردم. هر کدام از آهنگها، خاطرات دوران کودکی من را با مادرم نشان می دهد. این قطعات شاهدِ ملودی هایی سرشار از شورِ بازی‌های کودکانه، کابوس‌ها و غم و شادی‌های دوران کودکی است.

قسمت ۱۳ این آلبوم، “چهره های مادرم” نام دارد که تصویر گذر زمان در چهره مادرم است ، بعد از اتمام کار به دلیل حس خوبی که به این قسمت نداشتم، آن را از مجموعه پاک کردم.

قسمت آخر با نام ” مرگ در پاییز” است که این اسم را از نام یکی از آثار نمایشنامه نویس برجسته ایرانی اکبر رادی برداشتم که مرگ تمام این خاطرات را به تصویر می کشد. این قطعه، پنجره ای از نت های گوناگون در گام ر مینور است که با باد همسو شده و روح مادرم را با خود می برد.

این آثار از اولین ساخته های من محسوب می شوند، آنها را تنها در دو روز نوشتم ، دلیل این فشردگی زمان فقط به خاطر نزدیک و پیوسته بودن آنهاست، چون می دانستم در طول زمان همانطور که تفکرات تغییر می کند، یک آهنگساز هم ایده اول را پیش نخواهد برد.

از استاد ظهوریان همقدم همیشگی سپاسگزارم که باز هم مرا با تجربیات شان و امید به ضبط این آثار یاری نمودند.

این آلبوم را به تمام مادران سرزمینم تقدیم می کنم.

با مهر
پیمان شیرالی